هزینه کشیدن دندان (جدیدترین قیمت های 1401)

ساخت وبلاگ

برای کشیدن دندان در سال 1401 بسته به عواملی مانند نوع و موقعیت دندان و همچنین روش خارج کردن آن، چیزی بین 400 تا 2.5 میلیون تومان هزینه شود. کمترین هزینه کشیدن دندان مربوط به خارج کردن دندان‌های جلویی به روش معمولی است و بیشترین نرخ نیز، مربوط به خارج کردن دندان نهفته با جراحی و لیزر است. برای جزئیات بیشتر ادامه مقاله را بخوانید.


جدول قیمت کشیدن دندان در سال 1401

ابتدا جدول کلی مربوط به هزینه کشیدن دندان را مشاهده بفرمایید و سپس در ادامه برخی توضیحات در رابطه با مندرجات این جدول را نیز بخوانید.

قیمت کشیدن دندان جلواز 300 هزارتومان
تعرفه کشیدن دندان آسیاباز 400 هزارتومان
هزینه کشیدن دندان عقلاز 800 هزارتومان
نرخ کشیدن دندان نهفتهاز 2.5 میلیون تومان
تعرفه خارج کردن دندان شیریاز 300 هزارتومان

تعرفه خارج کردن دندان های جلو

به دندان های جلو اصطلاحاً دندان های قدامی نیز گفته می شود. این ها شامل 6 دندان در جلوی دهان هستند. 2 دندان نیش + 4 دندان پیش یا ثنایا مجموعا در هر فک وجود دارند و در هر دو فک نیز 12 عدد.

از آنجا که دسترسی به آن ها آسان و بهتر است و همچنین تنها 1 ریشه دارند، به راحتی کشیده می شوند. به همین جهت هزینه کشیدن دندان جلویی کمتر از تعرفه کشیدن دندان های خلفی یا آسیاب است.

شاید این نوشته ها هم به درد شما بخورد


هزینه کشیدن دندان های آسیاب

دندان هایی که پشت دندان های نیش هستند، اصطلاحا آسیاب یا آسیا خوانده می شوند. در اصطلاح دندانپزشکی نیز به آن ها مولر گفته می شود. این ها دو دسته هستند یا آسیاب کوچکند و یا بزرگ، آسیاب های بزرگ همان دندان عقل به شمار می روند که در هر فک 2 عدد و در مجموع 4 عدد در بالا و پایین هستند.

هزینه کشیدن دندان آسیاب

هزینه کشیدن دندان آسیاب کوچک به دلیل اینکه کمی دسترسی به آن ها سخت است، بیشتر محاسبه می شود و معمولا 100 تا 200 هزارتومان بیشتر از دندان های قدامی است.


تعرفه خارج کردن دندان عقل

دندان های عقل همانطور که در بخش قبل نیز توضیح دادیم، آخرین دندان ها در هر قوس فکی هستند. این ها از سن 17 تا 21 سالگی در می آیند و معمولا به صورت نهفته و نیمه نهفته هستند. به این معنی که به طور کامل از لثه خارج نشده اند یا کاملا زیر لثه مدفون اند و یا اینکه به صورت نصفه و نیمه و کج در آمده اند.

معمولا قیمت و هزینه کشیدن دندان عقل بیشتر از سایر دندان ها است. زیرا در آخر هر قوس فکی قرار دارند و دسترسی به آن ها دشوار است. اگر دندان عقل نهفته و نیمه نهفته باشد دشواری خارج کردنش هم بیشتر است بنابراین تعرفه خارج کردن آن نیز بیشتر می شود. ممکن است قیمت کشیدن دندان عقل به 800 هزارتومان نیز برسد.


قیمت کشیدن دندان با جراحی

زمانی که دندان کاملا از لثه درنیامده باشد با روش کشیدن معمولی خارج نمی شود. برای اینکه این دندان را به صورت کامل از دهان خارج کنیم آنرا جراحی می کنیم. که هزینه جراحی نیز به مراتب بیشتر از کشیدن معمولی است.

برای کشیدن دندان از طریق جراحی، ابتدا روی بافت لثه با کمک تیغ جراحی، برشی زده می شود تا دندان در معرض دید قرار بگیرد. سپس دندان را تکه تکه کرده تا بهتر خارج شود. اینکار را تا آنجایی ادامه میدهند که دیگر آثاری از دندان در زیر لثه باقی نباشد.


هزینه کشیدن دندان با لیزر

احتمالا شما هم تاکنون درباره روش کشیدن دندان با لیزر چیزهایی به گوشتان خورده باشد. در این روش قرار نیست که اشعه لیزر دندان را از لثه و استخوان بیرون بکشد بلکه از اشعه لیزر تنها برای برش بر روی لثه استفاده می شود. به جای اینکه با تیغ جراحی روی لثه برش زده شود، با کمک لیز این اتفاق رخ خواهد داد.

هزینه استفاده از لیز برای خارج کردن دندان معمولا بیشتر از قیمت کشیدن دندان به روش های جراحی و معمولی است ولی ارزشش را دارد زیرا بهبودی پس از آن سریعتر است و خونریزی نیز بسیار کمتر خواهد بود.


پاسخ به سوالات رایج

هزینه کشیدن دندان در درمانگاه دولتی چقدر است؟

به طور معمول قیمت خارج کردن دندان در درمانگاه ها و مراکز دولتی مقداری کمتر است کلینیک ها و مطب های خصوصی است. شما می توانید از 200 هزارتومان دندان های خود را در درمانگاه های دولتی خارج کنید.

نرخ کشیدن دندان برای ارتودنسی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

بسته به طرح درمان افراد و نظر متخصص ارتودنسی، ممکن است هزینه کشیدن دندان متغییر باشد. بنابراین باید حتما جواب این سوال پس از بررسی تصاویر رادیوگرافی دندان ها و طرح درمان توسط متخصص ارتودنسی ارائه شود.

دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع...
ما را در سایت دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد جواد عظیم بازدید : 46 تاريخ : چهارشنبه 11 اسفند 1400 ساعت: 13:34