سفید کردن کامپوزیت دندان

ساخت وبلاگ

پس از گذشت مدتی از انجام کامپوزیت و لمینت، دغدغه اکثر افراد سفید کردن دوباره آن است تا به رنگ اولیه باز گردد. کامپوزیت و بلیچینگ ممکن است به خاطر عوامل زیادی تغییر رنگ دهند بنابراین سفید کردن دوباره آن دغدغه افراد زیادی است. کامپوزیت و دندان طبیعی، واکنش های متفاوتی به سفید شدن دندان نشان می دهند. چنان چه رنگ کامپوزیت دندان‌تان تغییر کرده است و به دنبال راهی برای سفید کردن آن هستید با دکتر محمد عاطفت، دندانپزشک ترمیمی و زیبایی همراه باشید.

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

راه های زیادی برای مراقبت از کامپوزیت و جلوگیری از تغییر رنگ آن وجود دارد. لمینت دندان در برابر تغییر رنگ مقاوم تر است. کامپوزیت ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، کشیدن سیگار، خوردن مواد غذایی رنگی و قهوه تغییر رنگ دهد. نوع برندی که دندانپزشک زیبایی انتخاب می کند نیز در رنگ پذیری آن تأثیر زیادی دارد. در بین برندهای کامپوزیت، کامپوزیت نانوفیلر سرامیک کم‌ترین میزان رنگ پذیری را دارد.

تغییر رنگ کامپوزیت

چگونه کامپوزیت دندان را سفید کنیم؟

اگر قصد سفید کردن دندان‌هایتان را دارید قبل از انجام کامپوزیت دندان برای آن برنامه ریزی کنید زیرا سفید کردن دندان طبیعی پس از کامپوزیت کار دشواری است. در شرایطی که از رنگ دندان‌تان راضی نیستید توصیه می شود ابتدا دندان هایتان را بلیچینگ کنید سپس برای کامپوزیت اقدام کنید. بعد از نصب کامپوزیت، سفید کردن دندان کار سختی است.

سفید کردن کامپوزیت دندان

برای سفید ماندن رنگ کامپوزیت توصیه می‌شود اقدامات زیر را انجام دهید:

از مسواک هایی با فرچه نرم استفاده کنید: مسواک هایی که فرچه سفت دارند به کامپوزیت دندان آسیب وارد می‌کنند و باعث می شوند ماندگاری کامپوزیت کم شود. هم چنین باعث می شود خط لثه کمی تحلیل برود و پایه روکش ها در معرض دید قرار بگیرد. برای سفید ماندن کامپوزیت توصیه می شود از مسواک هایی با فرچه نرم استفاده کنید.

از کشیدن سیگار خودداری کنید: مصرف سیگار علاوه بر ضررهای فراوانی که برای بدن انسان دارد، موجب زرد شدن رنگ کامپوزیت نیز می شود. اگر قصد دارید کامپوزیت دندان تان ماندگاری خوبی داشته باشد و دچار تغییر رنگ نشود در اولین فرصت مصرف سیگار را ترک کنید.

سفید ماندن رنگ کامپوزیت

از خمیر دندان پولیش دار استفاده کنید: خمیر دندان برند و انواع مختلفی دارد که می‌توان از آن برای سفید کردن دندان طبیعی و کامپوزیت استفاده کرد. با خمیردندان‌های ساده تنها می‌توان لکه های جزئی را از بین برد اما با خمیردندان پولیش دار می توانید لکه روی روکش و کامپوزیت از بین ببرید.

از خمیر دندان جوش شیرین دار استفاده نکنید: جوش شیرین برای دندان طبیعی تمیز کننده است اما برای ونیر کامپوزیت بسیار ساینده و خطرناک است. اگر دندان‌هایتان را کامپوزیت کرده اید، از خمیر دندان جوش شیرین دار استفاده نکنید زیرا موجب می شود با گذشت زمان تغییر رنگ پیدا کند و کدر شود. علاوه بر این باعث می شود ماندگاری آن کم شود.

بعد از خوردن مواد غذایی رنگی دندان‌هایتان را حتما مسواک بزنید: اگر به دنبال راهی برای سفید کردن کامپوزیت دندان تان هستید، دندان‌هایتان را مدام مسواک بزنید. بعد از نوشیدن چای و مواد غذایی رنگی دندان‌هایتان را مسواک بزنید تا دچار لکه نشود.

مراجعه مداوم به پزشک برای بررسی وضعیت دندان‌ها: نکته مهم دیگری که برای سفید کردن دندان‌هایتان باید به آن توجه کنید مراجعه دوره ای به دندانپزشک برای بررسی وضعیت دندان ها است. با این کار دندانپزشک وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و دستورالعمل های لازم برای ثبات رنگ را به شما می گوید.

از سرکه سیب استفاده کنید: سرکه سیب خاصیت اسیدی و آنتی باکتریالی دارد به همین خاطر می‌توان از آن برای از بین بردن لکه های دندان و سفید کردن آن استفاده کرد. در مصرف سرکه سیب نباید زیاده روی کرد و باید حتما به مقدار مناسب تحت نظر دندانپزشک مصرف کنید.

از پوست موز استفاده کنید: پوست موز مانند سرکه سیب خاصیت سفیدکنندگی دارد. قسمت سفید رنگ پوست موز را ۳ الی ۵ دقیقه بر روی دندان بمالید و پس از گذشت مدت کوتاهی مسواک بزنید تا تغییر رنگ دندان هایتان را مشاهده کنید.

پراکسید هیدروژن مصرف کنید: پراکسید هیدروژن نیز در صورتی که زیر نظر پزشک مصرف شود برای کامپوزیت دندان خاصیت سفید کنندگی دارد. ابتدا دندان‌هایتان را مسواک بزنید، سپس به مدت دو دقیقه با نصف فنجان آب و دو قاشق غذاخوری پراکسیدهیدروژن دندان‌هایتان را تمیز کنید. پس از قرقره کیدن این ماده دندان‌هایتان را مجددا مسواک بزنید تا پراکسید بر روی دندان‌هایتان باقی نماند.

نوشته سفید کردن کامپوزیت دندان اولین بار در دکتر محمد عاطفت. پدیدار شد.

دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع...
ما را در سایت دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد جواد عظیم بازدید : 37 تاريخ : جمعه 6 اسفند 1400 ساعت: 11:36