لمینت دندان خرگوشی

ساخت وبلاگ

لیست مطالب مهم

آیا شما نیز دارای دندان های خرگوشی هستید و به فکر راهی برای اصلاح آن هستید؟یکی از راه های پرکاربرد برای اصلاح دندان خرگوشی لمینت دندان خرگوشی است. داشتن لبخندی جذاب و زیبا از مهمترین ارکان زیبایی است. با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و دندانپزشکی افراد زیادی خواستار اصلاح دندان و داشتن ظاهری زیبا و لبخندی جذاب شدند. شاید برای شما هم پیش آمده است که به فکر راهی برای اصلاح دندان خرگوشی خود باشید. دکتر محمد عاطفت بهترین متخصص ایمپلنت و زیبایی در این مقاله شما را با دندان خرگوشی و لمینت آن آشنا خواهد کرد.

اصلاح دندان خرگوشی

دندان خرگوشی به حالتی که گفته می شود که در آن  فک پایین  سر جای خودش ولی فک بالا جلوتر از موقعیتش باشد و دندان های جلویی فک بالا بزرگتر باشند. به همین علت از زیبایی لبخند و دندان کاسته می شود و بهتر است از لمینت دندان خرگوشی برای درمان استفاده کرد.دندان خرگوشی جذابیت خاصی در قدیم داشته است اما امروزه با روش های درمانی و زیبایی اصلاح می شود. همواره اصلاح دندان خرگوشی از چالش های دندانپزشکان زیبایی است. لمینت دندان بهترین ترکیب برای اصلاح طرح لبخند است.
میزان کجی و اندازه دندان خرگوشی در افراد متفاوت است. در اصطلاح پزشکی بلند بودن دندان های فک فوقانی را دندان خرگوشی می نامند که اگر متناسب نباشد آن را اصلاح میکنند.

دلایل به وجود آمدن دندان خرگوشی

دلایل متعددی باعث ایجاد دندان خرگوشی می شوند. شناخت دلایل این مشکل در درمان آن و استفاده از انواع لمینت دندان خرگوشی موثر است. از دلایل دندان خرگوشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بدانید:  بهترین غذا برای دندان درد

مکیدن انگشت شست: کودکان در سن بین ۲ تا ۴ سالگی انگشت شست خود را می مکند که این مکیدن باعث فشار روی دندان ها شده و زاویه رویش را تحت تاثیر قرار می دهد.
استفاده از پستانک: استفاده کودکان از پستانک از دلایل ایجاد دندان خرگوشی است. پستانک مانند مکیدن انگشت شست باعث فشار بر فک بالایی و تغییر زاویه رشد دندان شده است.

ژنتیک: برخی از افراد با فک کوچک یا ناصاف بدنیا می آیند که باعث رشد نامناسب دندان و شکل گرفتن دندان خرگوشی می شود.

دندان های اضافی یا نهفته: دندان های اضافی و یا نهفته فضای لازم برای رشد دندان های اصلی را کم کرده و رشد دندان ها را با مشکل مواجه می کند و می تواند باعث ایجاد دندان خرگوشی شود.

مزایا و معایب لمینت دندان خرگوشی

روش های درمانی زیبایی بدون معایب نیستند بلکه لمینت دندان خرگوشی هم مزایا و معایبی دارد. دندانپزشک با استفاده از شناسایی معایب و مزایای لمینت دندان خرگوشی برای هر فرد درمان زیبایی را شروع می کند.

لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی دارای مقاومت و ماندگاری بالایی است. طول درمان آن کوتاه است و درد زیادی ندارد.هنگام درمان از مواد بی حسی استفاده نمی شود. با اصلاح دندان خرگوشی طرح لبخند فرد زیباتر و فرد دارای لبخند هالیوودی می شود.

معایب لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی نیاز به مراقبت و رسیدگی بالایی دارد. این روش بازگشت پذیر نیست و امکان تغییر رنگ یا شکل ندارد. از دیگر معایب لمینت دندان خرگوشی می توان به عدم امکان ترمیم و هزینه بالا اشاره کرد. اگر ساکن اصفهان هستید با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در اصفهان می توانید دندان های خرگوشی خود را با لمینت اصلاح کنید.

مراحل انجام لمینت دندان خرگوشی

برای انجام لمینت دندان خرگوشی، اسکنی از دندان ها و ساختار فک توسط دندانپزشک تهیه می شود و با بررسی آن روش مناسبی برای درمان برای شما انتخاب می شود.
لمینت ها به شکل پوسته هایی هستند که رنگ و شکل آن ها شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارند. دندانپزشک پوسته های لمینت را به شکل دندان های شما در می آورد و بر روی دندان شما قرار می دهد. سپس دندانپزشک ماهر در اصفهان دندان شما را شکل دهی می کند تا برای قرار گرفتن روکش بر روی دندان ها فضای لازم را به وجود بیاورد.

بیشتر بدانید:  بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر طبیعی

قبل از آماده شدن روکش های دائمی در لمینت دندان خرگوشی، از روکش موقت بر روی دندان ها استفاده می شود. در این فاصله زمانی دندانپزشک بررسی کرده که آیا روکش متناسب با دندان شما می باشد یا نیاز به تعویض و بررسی مجدد دارد. قبل از چسباندن لمینت دندان خرگوشی بر روی دندان باید دندان به طور کامل صیقلی شود تا سطح تماس دندان و روکش بالا رود.

برای ثابت کردن لمینت دندان خرگوشی بر روی دندان از پرتو لیزر استفاده می کنند و در نهایت انجام و نصب لمینت دندان های خرگوشی تمام شده و ظاهری زیبا و لبخندی جذاب توسط دندانپزشکان ماهر در اصفهان برای شما به ارمغان می‌ آورد.

مراقبت های بعد از لمینت دندان خرگوشی

مراقبت از لمینت دندان خرگوشی پیچیده است. رعایت بهداشت دهان و دندان مهم ترین عامل در مراقبت از لمینت دندان خرگوشی می باشد. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مداوم و روزانه باید انجام شود. از خوردن غذا های سفت مانند ته دیگ، آجیل پرهیز کنید. مایعات خیلی گرم  یا خیلی سرد باعث آسیب به دندان و شل شدن چسب لمینت ها می شود. برای جلوگیری از تغییر رنگ روکش لمینت از خوردن غذا و مایعاتی رنگدانه دار خودداری کنید.

کارایی لمینت دندان خرگوشی

انجام لمینت از روش های زیبایی در دندانپزشکی است و امروزه طرفداران زیادی دارد.برای استفاده از لمینت دندان خرگوشی در ابتدا دندان توسط دندانپزشک معاینه شده تا اندازه دندان خرگوشی مشخص شود. چون ممکن است لمینت روش مطلوبی نباشد و دندانپزشک مجبور به سایر روش های درمانی شود. از دو روش لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی برای درمان دندان های خرگوشی استفاده میشود که تشخیص به عهده دندانپزشک است.

بیشتر بدانید:  بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان

لمینت دندان خرگوشی

عوارض دندان خرگوشی

دندان خرگوشی چهره افراد را تغییر می دهد که از نظر زیبایی در لبخند افراد تأثیرگذار است.اگر دندان ها با یکدیگر تناسب نداشته باشند باعث فشار به لثه و فک و دندان های دیگر می شود لذا دندان ها آسیب دیده هنگام خوردن یا جویدن دچار درد می شوند. دندان خرگوشی حتی برای برخی افراد دچار لکنت یا تنگی نفس می شود. شکستگی دندان در برخی افراد که دندان خرگوشی دارند بسیار شایع است.

اصلاح دندان خرگوشی

مهم ترین علت اصلاح دندان خرگوشی آسیب پذیر بودن آن است. دندان های بیرون زده در فک فوقانی مستعد آسیب زیادی است. افراد در سنین کمتر درمان کنند چون در سنین پایین دندان نرم هستند و اصلاح راحت تر است.راه های مختلفی برای اصلاح دندان خرگوشی وجود دارد اما بهترین روش استفاده از لمینت دندان است. لمینت دندان با اصلاح دندان و ایجاد لبخندی زیبا، با پوششی نقایص دیگر دندان ها را می پوشاند. لازم به ذکر است که انتخاب نوع روش درمان وابسته به جنس و میزان انحراف دندان است.

چه کسانی از لمینت دندان خرگوشی نمی توانند استفاده کنند؟

  • افرادی که عادت به دندان قروچه دارند زیرا دندان قروچه باعث شکستن لمینت و آسیب دیدن آن می شود.
  • پوسیدگی های دندان: این افراد باید پوسیدگی یا عفونت را درمان کنند. سپس از کامپوزیت دندان یا لمینت استفاده کنند.
  • افرادی که سایش مینای شدید و بافت مینای دندان ضعیفی دارند.
دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع...
ما را در سایت دندانپزشکی,دندان درد,دندان عقل,دندانپزشکی کودکان,دندان مصنوع دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد جواد عظیم بازدید : 71 تاريخ : شنبه 29 خرداد 1400 ساعت: 11:35